Jump to Navigation

Naši pacienti

Pacienti z volné přírody

Kategorie:
holub

Před 14 dny jsme přijali zraněného holuba, pravděpodobně sraženého autem. Nezatěžoval nohu a velmi špatně dýchal. Po 2 týdenní hospitalizaci byl propuštěn zpět do volné přírody.

Bezočka - kočička přivezená policií

Kategorie:
IMG-20161223-WA0000.jpg

Před Vánoci nám policie přivezla pohublou kočičku, která byla slepá. O jedno oko přišla patrně úrazem úplně, na druhé bohužel také neviděla.

Policejní pes Homér

Kategorie:
homer_11.jpg

Homér je mladý, veselý,přátelský a nadějný policejní německý ovčák, jehož chování se ale v úterý 21.1. rapidně změnilo.

Potáplice malá

Kategorie:
Fraktura na rentgenovém snímku

Před Vánoci nám přivezla paní ošetřovatelka ze Záchranné stanice Makov zraněnou potáplici malou (Gavia stellata).Tento pták s délkou těla cca 60 cm, rozpětím křídel cca 80 cm a hmotností kolem 1,5 kg

Dárci měsíce listopadu

Kategorie:
Cherry

Mezi statečné dárce krve v měsíci listopadu patří fenka Cherry, jejíž majitelka je naše nová sestřička Petra Marková a pes Pardy paní doktorky Skalové.Oba darovali cca 320ml krve.

Dárce měsíce srpna

Kategorie:
monty.jpg

Rádi bychom poděkovali odvážnému dárci krve ridgebackovi Montymu majitelky paní Jourové. Zachránil o víkendu život fence yorkšírského teriéra.

Dárce měsíce června

Kategorie:
frea.jpg

Dárcem měsíce června se stala hovawartka Frea naší kolegyně MVDr. Jitky Václavíčkové.Rádi bychom poděkovali všem klientům, kteří se nám již přihlásili do našeho registru dárců krve.

Dárce měsíce května Bojar

Kategorie:
darce_kvetna1.jpg

Dalším odvážným dárcem krve se stal čuvač. Ač se jmenuje Bojar,tak zvládl odběr velmi klidně a s nadhledem. Německému ovčákovi, který byl otráven jedem na potkany ,bohužel, život nezachránil.

Dárce měsíce prosince- Duffy

Kategorie:
Duffy_2.JPG

Dalším kandidátem na psí zlatou plaketu je fenka německého ovčáka Duffy. Darovala krev pejskovi, kterému prasknul nádor sleziny a masivně krvácel do břicha.

Cézar - pacient s tetanem

Kategorie:
NP.JPG

Cézar je štěně malého munsterlandského ohaře, které bylo u nás v létě hospitalizováno s tetanem. Tetanus je způsoben toxinem uvolňovaným bakterií Clostridium tetani v ráně.

Labuť bílá - záchranná stanice Makov

Kategorie:
labut1.jpg

Labuť přivezli pracovníci Záchranné stanice ČSOP Makov. Zřejmě narazila při letu do elektrického vedení a utrpěla otevřenou zlomeninu pažní kosti.

Dárce měsíce srpna

Kategorie:
TEddy.jpg

V srpnu daroval krev svému nemocnému kamarádovi hnědý labrador - pohodář - Teddy. Přihlašte se i VY do našeho seznamu dárců.

Dárce měsíce června - Ella a Bára

Kategorie:
Bára

Fenka Mína podstoupila preventivní chirurgický zákrok - kastraci.

Dárci měsíce května

Kategorie:
Bella.jpg

Tyto 2 psí hrdinky Kety a Bella darovaly krev a zachránily tím další psí životy.

Dárce měsíce května

Kategorie:
599447_2315804472774_912569366_n.jpg

Představujeme Vám již zkušeného dárce, psa Bada, křížence labradorského retvívra našeho asistenta Petra Dyršmída,který zachránil život Terezce.Terezka je jezevčice, psí slečna, kterou trápil masivně k

Dárce měsíce prosince - Brogan

Kategorie:
brogan1.jpg

V měsíci prosinci darovala krev Brogan, vlkodavka naší sestřičky, fence německé dogy, která měla vážné komplikace po porodu.

Týna, Bára a Norik- výhřez meziobratlové ploténky u jezevčíků

Kategorie:
28122012610.jpg

Výhřez meziobratlové ploténky patří mezi poměrně časté onemocnění u jezevčíků.

Charlie nalezl nový domov

Kategorie:
7.jpg

Na začátku října jsme vás informovali o nalezeném pejskovi, který hledal majitele. Pejsek byl přivezen stavebníky, kteří jej omylem přejeli autem.

Dárce měsíce října

Kategorie:
Cenda-darce.jpg

Dalším dárcem, jehož krev byla použita pro transfúzi nemocnému pacientovi, je kocour Čenda. Čenda daroval krev svému kamarádovi z domácnosti Plamčovi.

Dárce měsíce září

Kategorie:
Pardo1.JPG

V této rubrice se budeme snažit představovat psy a kočky, kteří se svolením svých páníčků darovali krev a pomohli tak nemocným psům či kočkám.

Syndikovat obsah